Inštruktáž o lavínach pre verejnosť PRIHLASOVANIE UKONČENÉ

Z dôvodu naplnenia kapacity bolo bolo prihlasovanie ukončené. Horská záchranná služba od roku 2005 raz v priebehu zimnej sezóny organizuje Inštruktáž o lavínach pre verejnosť. Cieľom Inštruktáže je oboznámiť horolezcov, lyžiarov a skialpinistov so základmi lavínovej problematiky a bezpečného pohybu v zimnom vysokohorskom prostredí.

V tejto sezóne sa inštruktáž uskutoční v pondelok 20. januára 2020. Akcia je určená pre max. 40 účastníkov.

1f3b7-p4130228

Inštruktáž sa opäť uskutoční tradične v Derešskom kotli (ak to klimatické podmienky dovolia). Pre jej účastníkov pripravíme 3 pracoviská:

1. pracovisko – zamerané na kamarátsku pomoc pri lavínovej nehode
2. pracovisko – testovanie stability snehovej pokrývky a bezpečný pohyb v plánovanej trase lyžiarskej alebo skialpinistickej túry
3. pracovisko – hľadanie s lavínovými prístrojmi.

Termín Inštruktáže: 20. január 2020 – stretnutie účastníkov na Lukovej pri vrcholovej stanice 4-sedačky z Otupného o 9.15 hod. Od 9.15 do 9.30 hod. presun na miesto Inštruktáže. Predpokladaná dĺžka akcie – asi 4 hodiny.

Miesto Inštruktáže: Derešský kotol (podľa aktuálnych klimatických a snehových podmienok). HZS si vyhradzuje právo zmeny miesta, prípadne zrušenia alebo preloženia Inštruktáže.

Vybavenie účastníkov: vlastná kompletná skialpinistická výstroj, lavínová sonda, lavínová lopatka a lavínový vyhľadávací prístroj, oblečenie pre pohyb vo vysokohorskom teréne. Každému odporúčame mať poistenie pre zásah HZS.

Horská záchranná služba nezabezpečuje žiadne súčasti tohto vybavenia! Takisto HZS nezabezpečuje poistenie, stravu ani ubytovanie pre účastníkov Inštruktáže.

Cena Inštruktáže: zdarma – každý účastník si hradí dopravu, stravovanie, prípadne ubytovanie z vlastných zdrojov!

Prihlášky: Mailom s názvom “Prihláška na Inštruktáž 2020” na adresu slp@hzs.sk. V texte uveďte meno, priezvisko, adresu, krajinu, emailovú adresu a nasledujúci text. “Potvrdzujem, že mám kompletnú skialpinistickú výstroj, lavínovú lopatku, lavínovú sondu a lavínový vyhľadávací prístroj.”. Prihláška Vám bude spätne potvrdená. Jeden účastník môže prihlásiť maximálne jednu ďalšiu osobu. Po dosiahnutí počtu 40 účastníkov bude prihlasovanie uzatvorené.

Zvážte svoju účasť na tejto akcii, aby ste zbytočne nezabrali miesto inému (napr. z dôvodu nekompletnosti výstroje)!

Tešíme sa na stretnutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *